119k views
0 votes
A 4-kilogram bag of carrots costs $4.24. What is the unit price?

User PiccolMan
by
5.0k points

1 Answer

5 votes

Answer:

$1.06

Explanation:

4.24/4

User Ben Souchet
by
5.1k points