menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
. Jason pays $3.60 for 2 bottles of water. What is the unit price of each bottle?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
. Jason pays $3.60 for 2 bottles of water. What is the unit price of each bottle?
asked
Jul 4, 2023
29.9k
views
2
votes
. Jason pays $3.60 for 2 bottles of
water. What is the unit price of each bottle?
Mathematics
college
Fronzee
asked
by
Fronzee
6.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
$3.60 divided by 2= 1.8 Dollars per each bottle
The Graceful Penguin
answered
Jul 9, 2023
by
The Graceful Penguin
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org