Answer:
93.7
Step-by-step explanation:
moles = mass ÷ relative atomic mass
mass = 5227g, relative atomic mass of Fe = 55.8
moles = 5227 ÷ 55.8 = 93.7 (1dp)
7.8m questions
10.4m answers