54.8k views
2 votes
4 ounces of Doritos for $4.20 or 16 ounces of potato chips for $6.40

Which is the better deal and by how much?

1 Answer

0 votes

Answer:

4 ounces for$4.20 is the answer to the questions

User Umidbek
by
5.1k points