menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A warehouse store sells 3.5-ounce cans of tuna in package of 3. A package of 3 cans costs $3.99. The store also sells 6.5-ounce cans in packages of 4 cans for $6.48. Which package is the best buy
asked
Oct 1, 2023
48.5k
views
5
votes
A warehouse store sells 3.5-ounce cans of tuna in package of 3. A package of 3 cans costs $3.99. The store also sells 6.5-ounce cans in packages of 4 cans for $6.48. Which package is the best buy
Mathematics
college
StuBob
asked
by
StuBob
7.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
Tuna? I think but I just think
ElricL
answered
Oct 5, 2023
by
ElricL
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
7.9m
questions
10.6m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org