106k views
5 votes
5 Granola bars cost $4.00

b. Fill in the table that shows the
costs for 10, 15, and
20 granola bars. Find the cost for a
single granola bar in each case.

User Cameron
by
8.2k points

1 Answer

4 votes

Answer:

1 granola bar =

Explanation:

10 granola bars= $4.00 x 2 = $8.00

15 granola bars=$4.00 x 3 = $12.00

20 granola bars=$4.00 x 4 = $16.00

1 granola bar = $0.80p

User Matt Sieker
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories