108k views
2 votes
An 8-bar package of soap sells for $4.00. What is the unit rate in cost per bar

User Zaquan
by
8.7k points

1 Answer

6 votes
8 x .50 = $4.00
Therefore the answer will be .50
User Rumpypumpydumpy
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.