Answer:
The 6 taco deal is better
Explanation:
The 6 taco pack is a better deal. This is because the 10-pack has a unit rate of about $8.00 per taco, and the 6-pack has a unit rate of about $5.00 per taco.
10 for 8.49
With the 6 for 5.40 each taco is 90 cents. With 10 for 8.49 each taco is Around 85 cents.
6.0m questions
7.8m answers