183k views
5 votes
2 tons of sawdust cost $3,760.00. What is the price per pound?

1 Answer

3 votes

Answer:

3760/4000(2 tons=4000pounds)

$0.94 is the answer

User Sander Koedood
by
8.2k points

Related questions

asked Mar 19, 2024 113k views
R T asked Mar 19, 2024
by R T
8.4k points
1 answer
2 votes
113k views
1 answer
3 votes
234k views
1 answer
1 vote
125k views