34.7k views
4 votes
A 4 pack of toy cars cost 3.64. What is the unit price

1 Answer

4 votes

Answer:0.91

Explanation:

3.64/4=0.91

unit price=cost of one item/thing

User Bunji
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories