139k views
14 votes
Brianna bought two pounds of strawberries for $4.80. What is the price, in dollars per ounce of strawberries?

1 Answer

5 votes

Answer:

$0.15

Explanation:

:D

User Alex Rock
by
7.4k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories