109k views
0 votes
13 pounds of flower is 7$. how much is 1 pound of flower?​

2 Answers

2 votes

Answer: 1.85$

Explanation:

13/7

User Magdalena
by
5.1k points
3 votes
given,

Cost of 13 pounds of flower is 7$

One pound = ?

Cost of one pound = 13/7 = 1.85$
User Satish Shinde
by
5.8k points