109k views
0 votes
13 pounds of flower is 7$. how much is 1 pound of flower?​

2 Answers

2 votes

Answer: 1.85$

Explanation:

13/7

User Magdalena
by
7.7k points
3 votes
given,

Cost of 13 pounds of flower is 7$

One pound = ?

Cost of one pound = 13/7 = 1.85$
User Satish Shinde
by
8.2k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories