menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Which is the better deal? O A. 3 pack of granola bars for $0.93 O B. 9 pack of granola bars for $2.97 O C. 8 pack of granola bars for $2.72 • D. 6 pack of granola bars for $1.92
asked
Apr 20, 2023
70.7k
views
2
votes
Which is the better deal?
O A. 3 pack of granola bars for $0.93
O B. 9 pack of granola bars for $2.97
O C. 8 pack of granola bars for $2.72
• D. 6 pack of granola bars for $1.92
Mathematics
high-school
Anthony Astige
asked
by
Anthony Astige
7.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
A should be the right answer
Frayab
answered
Apr 27, 2023
by
Frayab
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Nov 17, 2023
99.8k
views
1. Which is the better deal? A. 3 pack of granola bars for $0.93 B. 8 pack of granola bars for $2.72 C. 9 pack of granola bars for $2.97 D. 6 pack of granola bars for $1.92
Weier
asked
Nov 17, 2023
by
Weier
7.8k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
99.8k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org