207k views
5 votes
Four pounds of apples cost $5 How much would 10 pounds o apples cost?

2 Answers

5 votes
The answer is $12.50 because if 4 pounds is $5 1 pound would be $1.25 multiply that by 10 pounds and you would get $12.50
User Jonny White
by
5.6k points
6 votes

Answer:

Explanation:

plus all of them 5times 10

User Lepike
by
5.8k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.