menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Four pounds of apples cost $5 How much would 10 pounds o apples cost?
asked
Jul 2, 2023
207k
views
5
votes
Four pounds of apples cost $5 How much would 10 pounds o apples cost?
Mathematics
high-school
Egorgrushin
asked
by
Egorgrushin
5.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
5
votes
The answer is $12.50 because if 4 pounds is $5 1 pound would be $1.25 multiply that by 10 pounds and you would get $12.50
Jonny White
answered
Jul 4, 2023
by
Jonny White
5.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
Answer:
Explanation:
plus all of them 5times 10
Lepike
answered
Jul 5, 2023
by
Lepike
5.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.6m
questions
7.3m
answers
Other Questions
What is the value of x? (-4) - x = 5
Can someone help me with 5??? ASAP?
1/7 + 3/14 equivalent fractions
185g in the ratio 2:3
(3x1,000,000)+(3x100,000)+(2x100) what is this number written in standard form?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org