171k views
2 votes
The cost of 25 apples is $18.50. What is the cost of one apple

User Mattlondon
by
7.5k points

1 Answer

5 votes

Answer:

0. 74$

Explanation:

$18. 50÷25=0. 74$

User Rjf
by
7.6k points