4.9k views
9 votes
Mrs. Ruderman pays $30.45 for 10.5 gallons of gas. What is the cost per gallon?

User Grokking
by
7.7k points

1 Answer

3 votes

Answer:

2.9 per gallon

Explanation:

User Wouter Schut
by
7.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories