93.9k views
8 votes
Tina pays $38.50 for 14 boxes of Girl scout cookies. What is the unit price?​

User Jpalm
by
8.9k points

1 Answer

6 votes

Answer:

$2:75 per box

Explanation:

dived that by whatever the amount of cookies per box if you want price per cookie

User AnnanFay
by
7.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.