menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Bonnie purchased a 30-ounce package of Chocolate Chunk Cookies for $2.40. What is the cost per ounce? Only middle schoolers can answer this.
asked
Apr 22, 2022
73.6k
views
22
votes
Bonnie purchased a 30-ounce package of Chocolate Chunk Cookies for $2.40. What is the cost per ounce? Only middle schoolers can answer this.
Mathematics
middle-school
HussienK
asked
by
HussienK
8.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
12
votes
Answer:
8 Cents
Explanation:
Redcayuga
answered
Apr 24, 2022
by
Redcayuga
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
5
votes
Answer: $0.08 per oz
Explanation:
Armine
answered
Apr 28, 2022
by
Armine
8.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jun 9, 2024
211k
views
A random sample of 100 middle schoolers were asked about their favorite sport. The following data was collected from the students. Sport Tennis Soccer Baseball Basketball Number of Students 17 12 27 44
Muhammed
asked
Jun 9, 2024
by
Muhammed
9.1k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
0
votes
211k
views
asked
Nov 24, 2024
165k
views
Question 1(Multiple Choice Worth 2 points) (04.05 MC) Jonah is writing an argumentative body paragraph about why middle schoolers should have small jobs like babysitting or lawnmowing. Jonah claims that
Gabor Angeli
asked
Nov 24, 2024
by
Gabor Angeli
8.2k
points
English
high-school
1
answer
0
votes
165k
views
asked
Jan 11, 2024
128k
views
A random sample of 100 middle schoolers were asked about their favorite sport. The following data was collected from the students. Sport Tennis Soccer Baseball Basketball Number of Students 12 44 17 27
Language Lawyer
asked
Jan 11, 2024
by
Language Lawyer
8.2k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
4
votes
128k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org