78.4k views
2 votes
Regular Sire (12 ounces)

Cont: $3.19
Family Sire (18 ounces)
Cost: $4.69 What is the unit rate (per ounce) for regular size box of either cereal round to the nearest hundredths place value

User Yclian
by
5.3k points

1 Answer

8 votes
0.27 per ounce for regular
And
0.26 per ounce for family
User JNF
by
4.7k points