menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Regular Sire (12 ounces) Cont: $3.19 Family Sire (18 ounces) Cost: $4.69 What is the unit rate (per ounce) for regular size box of either cereal round to the nearest hundredths place value
asked
Mar 27, 2022
78.4k
views
2
votes
Regular Sire (12 ounces)
Cont: $3.19
Family Sire (18 ounces)
Cost: $4.69 What is the unit rate (per ounce) for regular size box of either cereal round to the nearest hundredths place value
Mathematics
high-school
Yclian
asked
by
Yclian
5.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
8
votes
0.27 per ounce for regular
And
0.26 per ounce for family
JNF
answered
Apr 1, 2022
by
JNF
4.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.7m
answers
Other Questions
Pizza planet is running a special 3 pizzas for 16.50. What is the unit rate for one pizza
What number is halfway between 0 and 18
I need to simplify this expression.
Need answer to math problem!!!
Which property is shown in the problem below? -8(x-3y-9) = -8x+24y+72 A the associative property B the commutative property C the distributive property D the division property ASAP
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org