menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Byron Had $10 to purchase a few items at the store. He bought 2 apples for $0.89 each, 6 bags of skittles for $0.79 each, and 2 Gatorades for $0.99 each. How much money did Byron have left?
asked
Mar 14, 2022
167k
views
25
votes
Byron Had $10 to purchase a few items at the store. He bought 2 apples for $0.89 each, 6 bags of skittles for $0.79 each, and 2 Gatorades for $0.99 each. How much money did Byron have left?
Mathematics
college
Edward Yu
asked
by
Edward Yu
7.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
7
votes
Answer:
Explanation:
Simonbs
answered
Mar 16, 2022
by
Simonbs
8.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
11
votes
Answer:
2 or 1 or 3 but i think zero
Explanation:
KMLong
answered
Mar 18, 2022
by
KMLong
8.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Nov 25, 2024
45.9k
views
A flat of 24 Gatorades cost $19.97 at Costco before taxes. How much does a single bottle cost?
Deemaah
asked
Nov 25, 2024
by
Deemaah
8.1k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
45.9k
views
asked
Oct 27, 2019
231k
views
Gatorades are on sale for 3 for $5 at Acme. How much will it cost to buy just one Gatorade? Please explain why
NathanPB
asked
Oct 27, 2019
by
NathanPB
8.9k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
4
votes
231k
views
asked
Jul 1, 2021
179k
views
A pack of 6 gatorades costs $4.50. What is the price per Gatorade?
Wanderson
asked
Jul 1, 2021
by
Wanderson
8.4k
points
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
179k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org