menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Benjamin spent $31.20 on ten gel pens. How much did each pen cost?
asked
Apr 21, 2022
193k
views
19
votes
Benjamin spent $31.20 on ten gel pens. How much did each pen cost?
Mathematics
high-school
Matt Woodard
asked
by
Matt Woodard
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
9
votes
Answer:
$3.12
Explanation:
31.20 divided by 10 = 3.12
Rizky Farhan
answered
Apr 26, 2022
by
Rizky Farhan
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Oct 21, 2024
12.3k
views
Pls give me answer to this a viewing material in which one uses various instruments like pencils, pens, brushes, crayons, and gel pen A. diagram B. drawing/illustration C. animation D. film
RobinDunn
asked
Oct 21, 2024
by
RobinDunn
8.3k
points
English
high-school
1
answer
5
votes
12.3k
views
asked
Oct 28, 2017
235k
views
David has a bag that holds 18 pens. 5 of the pens are ball point, 4 are gel pens and 9 are felt tip marker pens. He reaches into the bag to pull out one pen. If every pen has an equal chance of being pulled
Necmttn
asked
Oct 28, 2017
by
Necmttn
8.2k
points
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
235k
views
asked
Jul 26, 2020
9.0k
views
METS Pens, a pen manufacturing company, sometimes gives away some of its gel pens practically for free but reaps handsome profits as customers buy pen refills. In the context of pricing strategies, it
Pdenlinger
asked
Jul 26, 2020
by
Pdenlinger
7.4k
points
Business
high-school
1
answer
2
votes
9.0k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org