64.8k views
19 votes
Bob purchased a case of soft drinks (24 cans per case) for $30, what is the unit rate per can?

1 Answer

7 votes

Answer:

$1.25 per can

User Bitten
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.