209k views
23 votes
A grocery store sells a bag of 8 oranges for $5.92. What is the unit cost?

User Mast
by
7.9k points

1 Answer

2 votes

Answer:

47.36

Explanation:

i did the work

User Kevin Swiber
by
8.4k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories