209k views
23 votes
A grocery store sells a bag of 8 oranges for $5.92. What is the unit cost?

User Mast
by
4.8k points

1 Answer

2 votes

Answer:

47.36

Explanation:

i did the work

User Kevin Swiber
by
5.0k points