33.2k views
22 votes
At the market 4 ounces of truffles cost $28. How much would 1 1/2 ounces of truffles cost?

User Fawad
by
8.0k points

1 Answer

12 votes

Answer:

$10.50 Is your answer :)

User Andrej Podzimek
by
7.3k points