110k views
12 votes
Can you please help me with this questions this assignment is due today.​

Can you please help me with this questions this assignment is due today.​-example-1
User Rohit Lal
by
7.7k points

2 Answers

7 votes

Answer:

22 ounces

Explanation:

6 ounces = $2.10

$2.10 / 6 = $0.35 per ounce

14 ounces = $5.04

$5.04 / 14 = $0.36 per ounce

22 ounces = $7.26

$7.26 / 22 = $0.33 per ounce (cheapest)

User Yozef
by
7.8k points
4 votes

Answer:

14

Explanation:

no time to explain bc i'm busy

User Malcor
by
7.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories