9514 1404 393
Answer:
18 oz for $6.30
Explanation:
The cost per ounce is found by dividing the cost by the number of ounces:
$6.30/(18 oz) = $0.35/oz
$4.56/(12 oz) = $0.38/oz
$2.59/(7 oz) = $0.37/oz
The lowest cost per ounce is $0.35 per ounce for the 18-ounce package.