216k views
11 votes
3-gallon container of disinfectant costs $52.80. What is the price per cup?

1 Answer

8 votes
The answer would be 17.6
User Bwind
by
8.4k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.