60.5k views
15 votes
Find the unit rate. Explain how you got your answer.
$1.00 for 6 lemons​

User Jim Munro
by
7.9k points

2 Answers

12 votes
16.6 all you have to do to get the unit rate is divide 100 by 6
User Nzy
by
8.3k points
7 votes

1:6

i got my answer for using ratios

User Bill Chen
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.