104k views
1 vote
Which is the better buy, Item A, selling at 5 and 2/3 pounds for $9.52 or Item B selling at 1 1/5 pounds for $1.98? Pls help !!

User HeyHeyJC
by
8.3k points

1 Answer

8 votes
Item B would be a better buy
User Piercy
by
8.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories