192k views
22 votes
If 4 pounds of grapes cost $9.96, what is the unit price?

User Fabia
by
8.3k points

2 Answers

4 votes

Answer:

$2.49

Explanation:

I hope ths can help!

User Kash
by
8.5k points
6 votes

Answer:

if you mean the unit price is per lb

2.49

Explanation:

9.96/4

User SouvikMaji
by
7.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories