146k views
19 votes
Suzanne needs material for her school project. She buys 2.5 yards of material at $5.84 a

yard. What is the total cost of the material? Round to the nearest cent.

1 Answer

2 votes

Answer:

$14.60

Explanation:

5.84 times 2.5 = 14.6

User Kobik
by
5.5k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.