menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A certain brand of crackers costs $2. 89 for 12. 4 ounces. What is the unit rate? Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A certain brand of crackers costs $2. 89 for 12. 4 ounces. What is the unit rate? Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.
asked
Jan 6, 2023
25.3k
views
6
votes
A certain brand of crackers costs $2. 89 for 12. 4 ounces. What is the unit rate? Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.
Business
high-school
Gary Van Der Merwe
asked
by
Gary Van Der Merwe
7.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
9
votes
Answer:
23 cents
Step-by-step explanation:
divide
Carter Hudson
answered
Jan 12, 2023
by
Carter Hudson
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
Who was Adam Smith ? Anybody?
What can turn igneous rock into sediment?
What is meant by data mining ?
What is the best way to describe a stock market?
The government’s involvement in economy serves what two purposes?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org