Answer:
h = 204.1 m
Step-by-step explanation:
Given that,
Time taken to reach the ground, t = 7 s
We need to find the height of the cliff. We can find it using second equation of kinematics as follows :

Here,
u = 0 (at rest initially)
a = g
So,

So, the cliff's height is 204.1 m.