103k views
24 votes
Teresa bought 11 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar?

1 Answer

6 votes

Answer:

Its about 1.50$

Explanation:

i don't know the exact amount

User Vlad Guriev
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories