Answer:
is earning an economic profit.
Step-by-step explanation:
implicit costs = $50,000 + $80,000 + $6,000 = $136,000
revenues = $380,000
explicit costs = $22,000 + $120,000 + $8,000 = $150,000
economic profit = $380,000 - $150,000 - $136,000 = $94,000