55.2k views
9 votes
Find the unit rate $1.25 for 5 gumballs

1 Answer

3 votes

Answer:

it's about 25 cents per gumball and alltogether thet would be 1.25 for five gumballs hope this helps:)

Explanation:

User Ghirlekar
by
6.2k points