220k views
10 votes
A. Brand A: $2.00 per meter; Brand B: $1.50 per meter; Brand A

B. Brand A: 2.25 meters per dollar; Brand B: 1.5 meters per
dollar; Brand B

C. Brand A: $1.75 per meter; Brand B: $2.25 per meter; Brand B

D. Brand A: $2.25 per meter; Brand B: $1.50 per meter; Brand A

A. Brand A: $2.00 per meter; Brand B: $1.50 per meter; Brand A B. Brand A: 2.25 meters-example-1

1 Answer

12 votes

Answer:B

Explanation:

User Evgenyt
by
5.6k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.