89.6k views
0 votes
You and your friend go out to breakfast . Your Bill at breakfast was $8.50 for 5 eggs and 2 pancakes. Your friend's bill was $7.25 for 2 eggs and 3 pancakes. How much did each egg cost? How much did each pancake cost?

User Joe Skora
by
5.2k points

1 Answer

3 votes
606858463524633456yuryvffbyffvki
User Sona Shetty
by
5.3k points