135k views
14 votes
What is the price of one notebooks? 8 notebooks for $20.24 (find the unit rate)

A.$2.53
B.$20.00
C.$253
D.$25.30

1 Answer

3 votes

Answer:

A. 2.53

Explanation:

20.24/8

User Lytenyn
by
8.6k points