136k views
4 votes
WHAT IS THE ANSWER PLS!

WHAT IS THE ANSWER PLS!-example-1

1 Answer

9 votes

Answer:

His hourly wage was $12

Explanation:

We are trying to find the unit rate

2 , 24

-- ----

1, 12

In 1 hour he makes $12

User Altantur
by
5.1k points