menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Cambridge Market is having a sale on Takis, selling 4 bags for $3. What is the cost of one bag at the sale price?
asked
Feb 27, 2022
226k
views
12
votes
Cambridge Market is having a sale on Takis, selling 4 bags for $3. What is the cost of one bag at the sale price?
Mathematics
middle-school
Lei Chen
asked
by
Lei Chen
8.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
Answer:
1.33
Explanation:
WPFGermany
answered
Mar 1, 2022
by
WPFGermany
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
7
votes
Answer:
1.33
Explanation:
Osama Gamal
answered
Mar 6, 2022
by
Osama Gamal
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jul 19, 2022
217k
views
Cambridge Market is having a sale on Takis, selling 4 bags for $3. What is the cost of one bag at the sale price? $0.75 $0.60 $0.80 $0.70
Nietras
asked
Jul 19, 2022
by
Nietras
8.8k
points
Mathematics
college
1
answer
2
votes
217k
views
asked
Apr 26, 2024
120k
views
A super sized family sized bag of takis holds 25% more than the regular family sized bag. If the regular family sized bag holds 240 ounces, how much does the super sized family bag hold?
Nicomp
asked
Apr 26, 2024
by
Nicomp
8.5k
points
Mathematics
high-school
2
answers
4
votes
120k
views
asked
Mar 17, 2024
192k
views
Takis came un 3.5 pound bags. at a class party, the boys in the class ate 2.25 bags of Takis and the girls in the class ate 1.2 bags. how many pounds of Takis did the class eat in all?
SurvivalMachine
asked
Mar 17, 2024
by
SurvivalMachine
8.5k
points
Mathematics
college
1
answer
3
votes
192k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org