64.0k views
3 votes
The cost of 6 chocolate bars is $9. What is the unit price?

User Sybille
by
8.3k points

1 Answer

7 votes

Answer:

$1.5

Step-by-step explanation:

9 divided by 6 is 1.5

User Angel Koh
by
8.2k points

No related questions found