102k views
3 votes
I needed to purchase 24 pencils for $2.16? What is the unit rate?

User Vignajeth
by
8.0k points

1 Answer

5 votes

Answer:

The answer is 0.09

Explanation:

2.16 divided by 24= 0.09

User Warren Benedetto
by
7.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.