Answer:
20 mangoes cost $45
Explanation:
find the unit cost , that is the cost of 1 mango by dividing the cost $27 by 12
$27 ÷ 12 = $2.25 , then
cost of 20 = 20 × $2.25 = $45
9.5m questions
12.2m answers