179k views
0 votes
Jen bought 4 gourmet cupcakes for $13. What equation can be used to model the total cost, y, for x cupcakes?

User Jing Li
by
7.9k points

1 Answer

6 votes
13 divided by 4 should give you the correct answer
User Fib
by
8.6k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories