148k views
4 votes
A 4-kilogram bag of flour costs $4.47. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

1 Answer

2 votes
$4.47:4kg=$1.1(for 1 kilogram)
User Andrew E
by
8.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.