120k views
2 votes
A grocery store is selling 3 oranges for $1.80. What is the unit price of oranges

User Shaurya
by
8.5k points

2 Answers

7 votes

Answer: lnpjn

Explanation:

User Wictor Chaves
by
7.8k points
4 votes

Answer:0.6 cents

Step-by-step explanation:all you do is divide 3 divided by 1.80

User Barbiepylon
by
7.8k points

No related questions found