14 rolls.
You divide to get the unit price:
8.73 divided by 9 = .97 cents per roll
12.32 divided by 14 = .88 cents per roll
.88 cents is less than .97
Therefore, to get 14 rolls for 12.32 is the better/ cheaper buy
9.4m questions
12.2m answers