menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
5 tons of fertilizer cost $9,000.00. What is the price per pound?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
5 tons of fertilizer cost $9,000.00. What is the price per pound?
asked
Aug 18, 2024
79.0k
views
1
vote
5 tons of fertilizer cost $9,000.00. What is the price per pound?
Mathematics
high-school
Bob The Janitor
asked
by
Bob The Janitor
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
0
votes
The price would be around .67 cents per pound of fertilizer
Vittore
answered
Aug 24, 2024
by
Vittore
7.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org