Answer:
$600
Explanation:
Let's start by figuring out how many peaches we have in total.
24 × 60 = 1440 peaches
We know that the peaches are packed into bags of 12 each. So, dividing 1440 peaches by 12, we get...
1440 ÷ 12 = 120 bags
Finally, each bag was sold for 5 dollars. Multiplying the 120 bags by 5 dollars each gives us...
120 × 5 = $600